Instytut Socjologii

Kontaktul. Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 36
fax: +48 56 622 4765
e-mail: soc-sekr@umk.pl

30 i 31 marca - 18. New Institutionalism Workshop w Instytucie Socjologii

Zdjęcie ilustracyjne

Już niedługo - w dniach 30-31 marca - odbędzie się w naszym Instytucie ważne wydarzenie naukowe, czyli 18th New Institutionalism Workshop (NIW). Gośćmi specjalnymi spotkania będą prof. Roy Suddaby i prof. Mikołaj Pawlak.

Prof. Roy Suddaby jest światowej sławy badaczem teorii organizacji i zmian instytucjonalnych. Jego praca przyczyniła się do zrozumienia kluczowej roli zasobów symbolicznych – legitymizacji, autentyczności, tożsamości i historii – w procesach zmian i innowacji w przedsiębiorstwach. Obecnie jest związany z trzema uczelniami - University of Victoria w Kanadzie, Washington State University, USA oraz University of Liverpool, UK. 

Prof. Mikołaj Pawlak zajmuje się studiami nad migracjami, a w ostatnim czasie aktywnie rozwija nową gałąź badań socjologicznych - studia nad porażkami (failure studies). Prof. Pawlak reprezentuje młode pokolenie polskich socjologów z sukcesem uczestniczących w międzynarodowych badaniach. Jest współredaktorem „Routledge International Handbook of Failure”, książki która instytucjonalizuje studia nad porażkami jako nowy obszar badań krytycznych. Związany jest z Uniwersytetem Warszawskim, gdzie kieruje Katedrą Socjologii Norm, Dewiacji i Kontroli Społecznej. Jest także wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. 

Na zakończenie warsztatów planujemy dyskusję panelową pt. "Grand challenges - AI and Institutions", w której wezmą udział m.in. badacze z Wien University, University of South-Eastern Norway i University of Lucerne.  

NIW to wydarzenie akademickie, które od ponad 18 lat skupia uczonych z różnych dyscyplin, krajów, a także tradycji akademickich w celu eksplorowania teoretycznych i empirycznych granic współczesnych badań instytucjonalnych. NIW od lat cieszy się renomą wśród badaczy neoinstytucjonalnych. Każdego roku inna uczelnia organizuje to wydarzenie. 

Wydarzenie podtrzymuje dwie główne tradycje NIW:

(1) warsztaty zaplanowano jako otwarte forum, przestrzeń do spotkań i rozmów w celu dzielenia się innowacyjnymi pomysłami badawczymi i podejściami dotyczącymi nowego instytucjonalizmu;

(2) Akceptowane są wystąpienia zaawansowane, ale także będące na wczesnym etapie.

Uwaga ciekawostka - ponieważ planujemy panel dyskusyjny o sztucznej inteligencji, to poniżej przedstawiamy galerię grafik wygenerowanych w programie Dall-E. Podane programowi prompty obejmowały następujące hasła: institutional plan, organizational plan, university i różne stylistyki (art deco, gothic, mid-century).

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://niw.umk.pl 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.