Instytut Socjologii

Kontaktul. Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 36 36
fax: +48 56 622 4765
e-mail: soc-sekr@umk.pl

Konferencja „Nowe technologie w ochronie zdrowia mieszkańców wsi” - call for papers

obrazek: [fot. pl.freepik.com]
fot. pl.freepik.com

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji organizowanej przez nasz Instytut we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza pt. „Nowe technologie w ochronie zdrowia mieszkańców wsi”, która odbędzie się 11.06.2021 roku w formule on-line.

 Konferencja ma na celu wymianę refleksji i doświadczeń na temat wykorzystania nowoczesnych technologii teleinformatycznych (ICT) w poprawie dostępu do opieki zdrowotnej na obszarach wiejskich. W szczególności zamierzamy podjąć tematykę wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) oraz internetu rzeczy (IoT) w poprawie dostępności specjalistycznych usług zdrowotnych dla mieszkańców peryferyjnych obszarów wiejskich w Polsce. Organizatorzy konferencji zakładają bardzo szerokie, wielo- i interdyscyplinarne spektrum analiz tych procesów, m.in. socjologicznych, socjo-psychologicznych, prawnych, administracyjnych, czy wreszcie informatycznych. Udział w konferencji jest bezpłatny. 

Zapraszamy do zgłaszania wystąpień  dotyczących tematyki konferencji . Propozycje tematów prosimy zgłaszać wraz z abstraktami do 15.05.2021 roku na adres: kniec@umk.pl oraz ania-sitek@wp.pl. Informacja o akceptacji zostanie przekazana do 23.05.2021.

 

 

Abstrakt powinien zawierać:

- tytuł wystąpienia

- afiliacja/przynależności i dane kontaktowe

- słowa kluczowe

- streszczenie (maksymalnie 300 słów)

 

Kierownicy naukowi: 
dr hab Wojciech Knieć 
e-mail: kniec@umk.pl

 

dr Jarosław Greser
e-mail: jaroslaw.greser@amu.edu.pl

Sekretarz naukowy: 
dr Anna Sitek
e-mail: ania-sitek@wp.pl
telefon: +48694537509 

 

pozostałe wiadomości