Zmarł prof. dr. Christian Giordano

Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci (29 grudnia 2018 roku) prof. dr. Christiana Giordano: antropologa i socjologa o międzynarodowej renomie, doktora honoris causa kilku uniwersytetów z Europy Środkowo-Wschodniej, członka Redakcji Naukowej Eastern European Countryside od roku 1993, czyli od początku funkcjonowania naszego pisma.

Christian Giordano urodził się w 1945 roku w Lugano w Szwajcarii. W latach 1965-1973 studiował socjologię, antropologię i historię na uniwersytetach w Bernie i Heidelbergu. Na tym ostatnim w roku 1973 doktoryzował się. W roku 1987 – na podstawie książki „Die Betrogenen der Geschichte Überlagerungsmentalität und Überlagerungsrationalität in mediterranen Gesellschaften” (Oszukani
przez historię: wielowarstwowa mentalność i racjonalność społeczeństw
środziemnomorskich) zaliczanej do najwybitniejszych dzieł socjologii – uzyskał habilitację z antropologii kulturowej na Uniwersytecie Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem. Od roku 1989, do emerytury (2015) piastował stanowisko profesora etnologii i antropologii społecznej (a przez pewien okres czasu także dyrektora Instytutu Antropologii Społecznej) na Uniwersytecie we Fryburgu, w Szwajcarii.
Zapamiętamy Christiana, jako kogoś kto zawsze BYŁ. Gotowy do pomocy, inspirujący, pogodny i zdystansowany

Pogrążona w żalu redakcja EEC